ODEČTY VODY A TEPLA NA KONCI ROKU. NEZPŘÍSTUPNIT BYT SE NEVYPLÁCÍ

posted in: AKTUALITY | 0

S koncem roku se domě objeví informace o ročních odečtech vody a tepla společně s termínem a časem, kdy máte  umožnit vstup do vašeho bytu.

Rozhodně ale tuto povinnost nepodceňujte. Nezpřístupnit byt kvůli odečtu vás díky nové vyhlášce může přijít pěkně draho.

Povinnost zpřístupnit byt pro odečty

Povinnost platí pro všechny byty a společné prostory v bytových domech, které jsou vybaveny vodoměry a měřiči tepla. Obyvatelé těchto bytů je tedy musí pro odečty zpřístupnit. Mimo byty s osazeným radiovými měřiči a vodoměry.. Stejně tak platí povinnost pro vlastníka domu, aby zajistil odečty i z vodoměrů a měřičů tepla, umístěných v rámci společných prostor domu.

SAMOODEČET

Pokud to přístroj v bytě umožňuje, je řešením i samoodečet. Vždy je dobré použít k tomu určený formulář s návodem, jak se která hodnota má správně odečíst. Formulář bývá ke stažení na webu firmy, která rozúčtování provádí.

Neumožnění přístupu může přijít draho

V případě, že nezpřístupníte svůj byt vůbec a ani neprovede samoodečet, vystavujete se riziku, že mu bude u tepla i odebrané teplé vody spotřební složka v jeho vyúčtování zvýšena o 200 %. Při odečtu bychom si také měli důkladně zkontrolovat odečtené hodnoty v protokolu, který podepisujeme.

 

Nenašli jste co jste hledali? Pošlete nám Váš dotaz na svjpredseda@svjpredseda.cz