Profesionální správce SVJ, jeho činnosti a výhody

posted in: AKTUALITY | 0

Kdo je profesionální správce SVJ?

Profesionální správce SVJ neboli profesionální předseda SVJ je statutárním orgánem SVJ, nese zodpovědnost za dané SVJ a jeho činnost je kontrolována revizorem či kontrolní komisí z řad členů SVJ. Profesionální správce SVJ vždy jedná dle zákona a stanov daného SVJ.

Jaké jsou činnosti profesionálního správce SVJ?

Mezi činnosti, které vykonává profesionální správce SVJ spadá především kontrola technické správy domu, prováděných oprav, komunikace s revizorem, kontrolní komisí, správou nemovitosti i vlastníky jednotek, kontrola účetnictví, vyúčtování a smluv, řízení nakládání s finančními prostředky domu a organizace shromáždění vlastníků. Práce profesionálního správce SVJ je tedy především manažerskou pozicí zasahující do mnoha různých oborů, ve kterých by se profesionální správce SVJ měl velice dobře orientovat.

Jaké výhody má externí profesionální správce SVJ oproti někomu z řad vlastníků?

Pro profesionálního správce SVJ je předsednictví jeho profesí, danou zodpovědnost tedy bere vážně a má na práci čas a dostatečné zkušenosti. Zároveň také profesionální správce SVJ si svou prací vydělává na své živobytí a tedy, čím lépe ji bude vykonávat, tím větší předpoklad má k tomu, se mít v životě bezstarostněji. Oproti tomu předseda z řady vlastníků funkci vykonává často ve svém volném čase, tudíž v čase, kdy by se mohl věnovat rodině či koníčkům. Profesionální správce SVJ tedy ušetří starosti i čas vlastníkům jednotek v domě.

 

 

V případě, že podobnou situaci řešíte, neváhejte se na nás obrátit.    Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro účel vyřízení poptávky