Správné a spravedlivé rozúčtování tepla a TUV

posted in: AKTUALITY | 0

Určení správných ploch pro vyúčtování tepla a TUV v rámci SVJ je důležité pro správné rozdělení nákladů mezi jednotlivé vlastníky bytů. Plocha je důležitá pro výpočet nákladů na teplo, protože se na základě ní určuje základní složka nákladů na teplo a TUV. Většina SVJ řeší každoročně rozúčtování nákladů na teplo, studenou a teplou vodu. Toto rozúčtování obvykle provádí rozúčtovací firmy na základě nákladů a podkladů od SVJ, tedy dodaných ploch.

Pro správné určení ploch jsou důležité polohové koeficienty. Určení polohových koeficientů a započitatelné plochy v bytových domech může být velmi složité a časově náročné.

Naše společnost má s těmito výpočty zkušenosti a s radostí Vám nabídneme naše služby. Je pro nás důležité, aby byla naše práce vždy v souladu s platnou legislativou ČR, takže si můžete být jisti, že výsledky našeho výpočtu jsou přesné a spolehlivé. Poradíme si s novostavbou i staršími bytovými domy po rekonstrukci.

Je důležité zdůraznit, že korektní výpočet polohových koeficientů a započitatelné plochy pro jednotlivé jednotky v bytových domech je klíčový pro účely korektního a nenapadnutelného rozúčtování tepla a TUV. Správný výpočet vytváří základ pro následné vypořádání nákladů a jejich spravedlivé rozdělení mezi jednotlivé vlastníky/nájemníky.

Pokud máte o výpočet zájem, tak nás neváhejte kontaktovat a my Vám rádi pomůžeme dát Vaše vyúčtování do pořádku tak, aby byli spokojené nejenom úřady, ale i nájemníci a vlastníci bytových jednotek.    Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro účel vyřízení poptávky